Tıp ve medikal sektörün hızla gelişmesi beraberinde bazı ilerlemeleri de getirmiştir. Bu ilerlemelerden birisi de saç ekimi işlemidir. Yüz yıllar boyunca saçları dökülen bireyler dökülmeyi ve kelliği bitirmek için çeşitli yol ve yöntemler aramışlar ve denemişlerdir. Ancak bu yol ve yöntemlerin hiçbirisi kalıcı ve başarılı bir tedbir olamamıştır. Günümüzde ise bilhassa son yirmi yıldır sıklıkla rağbet gösterilen saç ekimi yöntemi bu noktada oldukça başarılı olmaktadır. Pek çok birey saç ekimi sayesinde kellikten kurtulmaktadır.

Saç ekimi işlemi için öncelikle doğru bir merkez ile anlaşmak gerekmektedir. Zira sektörde pek çok ehliyetsiz ve liyakatsiz kimseler saç ekimi işlemini ifa etmekte ve bireylerin parasını almaktadır. Ancak uzman olmadıkları için saç ekimi işlemi sağlıklı ve başarılı bir şekilde neticelenmemektedir. Sizler de bu tür olumsuz bir durumla karşılaşmamak için en doğru merkez ile anlaşmalısınız. Anlaşılan merkezde sizlerin dökülen saçlarını ile ilgili alan incelemesi yapılır ve ekilecek kök miktarı saptanır. Sonrasında ise yapılacak işleme göre değişen birkaç saatlik bir operasyon gerçekleşmektedir. Bu operasyon sırasında herhangi bir hayati risk yoktur. Lokal anestezi sayesinde ise hissedilen acı minimal düzeye indirilmektedir.

Saç ekimi işlemi öngörülen usullerle ifa edildikten sonra en öneli safhalardan birisi olan saç ekimi sonrası safhası başlamaktadır. Bu safhada yapılan yanlış bir uygulama sizlerin saç ekimi işleminizde başarıya ulaşmamanıza yol açabilir. Dolayısıyla bu noktada saç ekiminizi gerçekleştiren uzmanın direktifler, tavsiye ve önerileri fevkalade ciddiye alınmalı ve harfiyen uyulmalıdır. Saç ekimi ameliyatından sonra birkaç gün evde istirahat etmeniz ve kafanızda yer alan operasyonda kullanılan iğneden kaynaklı kırmızılıkların gitmesi için beklemeniz önerilir. Bu kırmızılıklar kesinlikle geçicidir ve kısa zamanda kendiliğinden yok olacaktır. Saç ekimi sonrasında birkaç gün duşa girmeniz tavsiye edilmez. Ne zaman bu tür faaliyetleri yapabileceğinizi ise uzmanınızın önerilerine göre belirlemelisiniz. Öte yandan bu süreçte aksatmadan periyodik olarak kontrollere gitmelisiniz. Kontrolleri aksattığınız takdirde beklenen dışında bir gelişme olursa bundan uzmanınız bihaber olacaktır. Bu durum ise beklenmeyen problemlere yol açabilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here