Hem erkekler hem de hanımlar için son derece önem verilen saçlar zamanla dökülmektedir. Saçların dökülmesine ise genetik faktörler ile çevresel sebepler yol açmaktadır. Ancak dökülmeler hanımlara nazaran erkeklerde daha belirgin bir şekilde gözlenmektedir. Saçları dökülen bireyler kendilerini mutsuz hissetmekte ve zamanla bu mutsuzluk özgüven eksikliğine dönüşmektedir. Bu vaziyetten kurtulmak isteyen bireyler ise çeşitli yöntemler aramaktadır. Kafasına yumurta süren ya da zeytinyağı süren pek çok kişi görmüşsünüz ya da duymuşsunuzdur. Ancak bu yöntemlerin hiçbirisi tam anlamı ile başarı ve kalıcılık vermemektedir. İşte bu sebepten ötürü dünyada birçok birey saçlarına yeniden kavuşmak için saç ektirme işlemine başvurmaktadır.

Saç ekim işleminin de yüzde yüz başarı ile gerçekleştiği söylenemez. Çünkü saç ekim işlemini her yerde muntazam bir şekilde yapmamaktalar. Dolayısıyla alanında liyakat ve ehliyet sahibi olmayan mecraların tercih edilmemesi gerekmektedir. Saç ekimi işlemini ülkemizde fevkalade profesyonel bir şekilde yapan firmalar genellikle İstanbul ‘dadır. Pek çok yerde saç ekimi İstanbul da yapılır adlı reklam panolarını görmüşsünüzdür. İstanbul da yer alan saç ekim merkezleri medikal teknolojinin tüm imkânlarını seferber etmekte ve hastalarını memnun etmektedir.

Saç ekimi işleminin ücretleri ise ekim işlemini yapan mecraya göre değişmektedir. Her saç ekim merkezinin kendisine göre bir fiyat politikası vardır. Bu fiyat aralığını belirleyen bir diğer unsur ise saç ekimi yapılacak kimsenin durumudur. Kellik durumu fazla olan bireylerin saç ekim işlemi için ödeyeceği miktar elbette daha ez bölgeye ekim yapılacak kimseden fazladır. Fiyatlar bu hususlara göre belirlenmekte olup genel olarak beş yüz TL ile on bin TL arasında değişmektedir.

Saç ekim işlemi enseden alınan köklerin kel bölgeye nakledilmesi ile tamamlanır. Bu esnada hissedilen acı minimal düzeydedir. İşlem bittikten sonraki iki üç ay boyunca ekilen saçlar dökülüp yeniden çıkmakta olacaktır. Bu durum böyle seyrettikten sonra tam olarak ekilen saçların kendini göstermesi dokuz ila on iki ay arasında bir süreyi bulacaktır. Sonrasında ise istenilen saçlara kavuşulmuş ve bulunulan mutsuz vaziyetten arınılmış olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here