Erkek bireylerin en fazla önem verdiği unsurlar saç ve sakallardır. Saçlarına ve sakallarına arzu ettiği şekli verebilen erkekler kendilerini mutlu hissetmektedir. Ancak zamanla saçları dökülen bireyler ise kendilerini bu durumda mutsuz hissetmektedir. Hissedilen bu vaziyet zamanla bireyde özgüven eksikliğine yol açmakta olup depresif bir hale sokmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesinin münhasır ve belirli bir sebebi yoktur. Genel olarak çevresel ve genetik faktörler neticesinde dökülmektedir. Otuzlu yaşlardan sonra iyice kendisini göstermeye başlayan saç dökülmesine çözüm olarak erkek bireyler saç ekimi tedavisine başvurmaktadır. Saç ekimi tedavisi sayesinde arzu ettiği görünüme kavuşan erkek bireyler artık eski ruh haline dönmekte ve özgüven noktasında iyi bir vaziyete bürünmektedir. Bu itibarla dünyada oldukça sıklıkla saç ekimi yöntemine başvurulmaktadır.

Saç ekimi ile ilgili en çok merak edilen hususlardan birisi de saç ekimi fiyatı olmaktadır. Saç ekimi fiyatı yeknesak ve tek tip değildir. Saç ekiminin fiyatı başta ekimi yapacak olan saç ekim merkezine göre değişmektedir. Sonrasında ise saç ekimi yapılacak olan bireyin kellik oranı hesaplanmakta ve bu bölgeye ekilecek kökler saptanmaktadır. Tüm bu unsurlar dikkate alınarak sizlere bir fiyat çıkarılmaktadır. Saç Ekimi Fiyatları genel olarak 500 ₺ ile 10.000 ₺ arasında değişiklik göstermektedir. Elbette fiyatlarda bu kadar çeşitliliğin olması her ekim yapılacak bireyin aynı kelliğe sahip olmamasından kaynaklanmaktadır.

Saç ekim işlemi öncelikle bireyin ekilmesini arzu ettiği bölgelerin saptanması ile başlamakta olup lokal anestezi ile yapılmaktadır. Saç ekimi işlemi için saptanan bölgeye kaç kökün ekileceğine karar kılındıktan sonra ekim işlemi başlamaktadır. Enseden alınan saç kökleri kullanılarak saçın olmadığı bölgelere ekim işlemi yapılmaktadır. Medikal ve tıp sektöründe kaydedilen ilerlemeler sayesinde saç ekimi minimal düzeyde bir acı ile gerçekleşmekte olup neredeyse hissedilmemektedir. Ancak burada önemli olan saç ekimi yapacak olan merkez ya da uzmanın saç ekimi noktasında ehliyet ve liyakat sahibi profesyonel kimse olmasıdır. Aksi takdirde saç ekimi işleminden istenilen fayda elde edilemeyecek ve bireyler arzu ettikleri dış görünüme sahip olamayacaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here