Kişisel bakım gittikçe önem kazanan bir değerdir. Eskiden bilhassa hanımların önem verdiği kişisel bakım artık erkelerinde sıklıkla yaptığı bir işlemdir. Bilindiği gibi erkek bireylerin en önemli iki makyajı saçı ve sakalıdır. Ancak zamanla erkek bireylerin saçı dökülmektedir. Buna erkek tipi dökülme denir. Bu dökülme yirmili yaşlarda yavaş yavaş başlar ve otuzlu yaşlarda saç yapısını M harfine benzetmek suretiyle artar. Kimi erkeklerin saçı ise dökülmeden beyazlamakta ve uzun seneler boyunca öylece kalmaktadır. Ancak pek çok erkekte durum bu şekilde tezahür etmemekte ve saçlar kaybedilmektedir. Yanlardan ve tepelerden açılan ve sonrasında kelleşen saçlar tüm erkeklerin sorunudur. Zira kellik erkeklerde psikolojimken olumsuz bir vaziyete yol açmakta olup bireyleri mutsuz bir vaziyete sokmaktadır.

Saçı dökülen erkelerde görülen özgüven eksikliği de yine aynı kellik sebebinden kaynaklanmaktadır. Ancak günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde saç ekimi uygulaması ile kelliğe son verilmektedir. Bilhassa medikal ve tıp sektöründe kaydedilen gelişmeler artık gür saçlara kavuşmak isteyen bireylere umut ışığı olmaktadır. Saç ekimi ile ilgili en çok ve ilk olarak merak edilen husus ise saç ekimi nasıl yapılır sorusudur. Bu sorunun cevabı uygulanan tekniğe göre farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak saç ekimi yapılacak olan bireyin ekim yapılması gerekli bölgesi tespit edilir. Bireyin önceki fotoğraflarından doğal hali tespit edilir. Bu işlem önemlidir çünkü ekim sonrasında doğal bir görünüm elde edilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise ekim yapılacak bölgenin kaç adet köke ihtiyacı olduğu tespit edilir. Tespit edilen kök miktarı eğer elverişli ise bireyin ensesinden alınarak nakil işlemi gerçekleştirilir. Saç ekimi esnasında ise duyulan acı günümüzde minimal düzeydedir.

Saç ekimi sonrasında uyulması gereken kurallar ve hayat tarzı ekim işlemini gerçekleştiren uzman tarafından söylenmektedir. Bu kurallara ve hayat düzenine riayet edilmeli aksi takdirde beklenen fayda elde edilemeyecektir. Genel olarak ekim işleminden bir ila üç ay arasında geçen sürede saçlar çıkıp dökülecektir. Tam anlamı ile kendisini göstermesi ise yaklaşık dokuz ila on iki ay arasında bir süreye tekabül etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here